MEELEOLUKAS GALERII Idamaine muinasjutt Estonia kontserdisaalis

Kuuuurija
Copy

Estonia kontserdimaja oli kolmapäeval, 3. mail täis rahvast, sest lavale toodi suurejooneline kontserdikava «Igavik». Kontserdil oli eriline tähendus, sellega tähistati Aserbaidžaani Vabariigi presidendi Heidar Alijevi (1923−2003) 100. sünniaastapäeva. Lavale astusid Aserbaidžaani akadeemilise nüüdismuusika juhtivad solistid ja Narva linna sümfooniaorkester.

Kes suurejoonelist kontserti nautimas olid, vaata galeriist! 

Kui tavaliselt juhatab Narva sümfoonikuid Anatoli Štšura, siis seekord andis ta dirigendikepi edasi oma Aserbaidžaani kolleegile Yalchin Adigezalovile, Aserbaidžaani akadeemilise ooperi- ja balletiteatri dirigendile.

Estonia kontserdimajja kogunenud publikut ootas ees läbilõige Aserbaidžaani muusikast, alates mugaami keskaegsetest lugudest kuni 20. sajandi rahvuslike heliloojate sümfooniliste teosteni.

Lavale astusid ka Aserbaidžaani silmapaistvamad mugaamilauljad Nazaket Teymurova, Fatima Jafarzadeh ning Aliaga Sadiyev.

Eesti Aserbaidžaani kontsert Estonias
Eesti Aserbaidžaani kontsert Estonias Foto: Elu24

Anatoli Štšura, kes on esitanud kontserte üle maailma, rõhutas, kui hea on mängida Aserbaidžaani muusikutega. Ta tundis rõõmu, et muusikud said võimaluse esitada oma muusikat rahvusvahelisel areenil – Eestis Estonia kontserdimajas. Kontserdi atmosfäärist ja muusikalistest esitustest olid võlutud nii saalis viibinud publik kui ka muusikud ise. 

Mis kontserdimajas toimus, vaata galeriist! 

Pärast kontserti toimus Muugal asuvas Löwenruh' aseri restoranis vastuvõtt, kus soojas ja südamlikus õhkkonnas kohtusid Aserbaidžaani ja Eesti muusikud ning poliitikategelased.

Lisaks kohalikele aseri kogukonna liikmetele olid kohal ka Aserbaidžaani rahvastikuminister Fuad Muradovit ja suursaadik Anar Maharramovit.

Löwenruh' restoranis lasti Aserbaidžaani rahvusroogadel ja punaveinil hea maitsta ning tooste tõsteti hilise tunnini.

Tagasi üles