«Ma ei vaja anonüümsust, sest ma ei saa põgeneda selle eest, et see juhtus minuga. On vähe neid, kes seda kiiresti taipavad. See kõik teeb kindlasti palju valu kunagi minu alaealisele tütrele, kes sirgudes mõistab minuga juhtunut, aga anonüümsus oleks justkui valehäbi süvendamine,» ütleb Anastasia.
«Ma tunnen ja tean, et minu intervjuu on tänaseks toonud natukenegi muutusi süsteemis, on julgemalt hakatud rääkima probleemist ning seda teadvustama. Mind ei lohuta, kuid tunnen kergendust, et on minu looga seotud ametnike, kes oma töös enam ei jätka. Ja keegi ei pea läbi elama seda, mida pidin mina, kui minu kodus toimus saates kajastatud juhtum PPA ametniku tegevusest, kes keeldus minu kodust lahkumast. Täna ta ei tööta enam,» räägib Anastasia, kes ei kahetse Katrin Lustile intervjuu andmist, vaid tänab teda loo delikaatse kajastamise eest.
Ta usub, et kunagi saab temaga kõik korda, kuid siiski kaotas ta juhtunu tõttu tekkinud psühhotraumaatilise stressihäire ja šoki tõttu pea aasta oma lapse elust, sest tema pea hakkas lihtsalt blokeerima elus toimuvat.
Anastasia pidi enda sõnul menetluse käigus tutvuma Tammiku sõprade ja advokaadi väga alavääristavate ütlustega, mis on jätnud tema hinge tugevad armid.
«Ma pole kunagi oma elus puutunud kokku nii palju kiirabiga ja kartnud elada tavalist noore inimese elu. Lugu rääkides soovisin ma midagi muuta, aidata ära hoida sellist teekonda kellelgi teisel, kuid olles nüüd naasnud linna, kus see juhtus, olengi ma pea aasta aega hiljem võtnud vastu otsuse, et ma kolin siiski oma kodulinnast jäädavalt ära,» räägib Anastasia. Ta tunneb enda sõnul, et linn, kus Talis endiselt ringi käib, on tema jaoks kui vangla, kus ta ei suuda elada sellist elu, mida tegelikult tahaks.