Lugejakiri: Miks Maanteeamet sedasi raiskab?

Kuuuurija
, Kuuuurija
Copy
Foto: Lugeja foto

Seekord kirjutas "Kuuuurijale" murelik Jõgeva elanik, kelle sõnul paigaldati Jõgeval Piibe magistraalile kaks aastat tagasi uus asfalttee ja ohutussaared. Nüüd aga songitakse kohaliku elaniku sõnul uus teekate üles ja selle sama koha peale hakatakse ehitama uut ringteed. Kohalik elanik küsib, kas Maanteeametile on tõesti nii palju raha, et teha selliseid lahendusi ja raisata niimoodi raha.

Loe muutmata lugejakirja ja vaata pilte siit: 

Kirjutan ,kuna minu jaoks on see täielik jama mis siin riigis toimub.

Jõgevale tehakse Alexela tankla juurde ringtee, seda Piibe peamagistraalile. Seda kohta, kus on ideaalne asfalt ja ka kaks aastat tagasi tehtud kividega piiratud ohutussaared. Kas Maanteeametil on nii palju raha ,et sellised lahendusi ringi teha ja raisata raha, muutes inimeste sõitu veelgi raskemaks? teha suur ring kohta kus seda vaja poleks. Põhjus ,et rahustada liiklust, mis on ilmselgelt ülereageeritud. Varem oli asula märk 100 meetrit linnapool, nüüd on see viidud linnast kaugemale. Milleks? Järgmisel aastal plaanis ring teisele poole linna äärde,v äljasõidule Tartu Suunas. 

Lisaks on tehtud väga valed otsused ja ehitus viaduktil , mis läheb üle raudtee. Olen talviti olnud mitu korda sunnitud tuldud teed tagasi tulema ringteelt ,mis asetsevad mõlemal poolel  raudteeviadukti , kuhu on  tehtud uued  ühe ringiga ringteed  ,mis varem olid kahe ringilised ja suuremad.( kord reka kel pidurid maas ja kord ringile kinni jäänud suurem auto). Kõnealused ringile sissesõidud on tehtud  sellise nurga alt, mis raskendavad sõitu ja talviti on need kohad libedad. Ja märk lubab 70?

Samuti tehtud mikro mõõtmetes rist väljasõiduga Põltsamaa suunal. Rekkad sõidavad pidevalt üle äärte.

Maanteeamet võiks teha midagi asjalikku ja teha uue valminud Piibe maantee äärde kergliiklustee( Jõgeva-Kärde ) ,kuna olemasoleval eluohtlik sõita rattaga ,rääkimata lastel minna bussipeatusesse.

Uus tee ca. 1,5 m kitsam vanast. Kui juhtuvad sõitma 2 rekat kõrvuti, ei ole enam teel ruumi jalakäijale ega ratturile.. Õnnetusi on olnud palju teelõigul Jõgeva-Kärde.

Viadukti ringsõidud on palju kütnud kirgi kohalike hulgas ,ka Facebooki grupis "Võimalik vaid Jõgeval" ja nüüd ka selle ringi suhtes.

Maanteeamet võiks kooskõlastada oma tegemised kohalikega, ja mitte teha elanike elu raskemaks ja idiootseid lahendusi.

Foto: Lugeja foto
Foto: Lugeja foto
Foto: Lugeja foto
Tagasi üles