Kutsikate pettus läbi Jordaania eesti inimesteni

Pilt on illustratiivne

FOTO: Caters News Agency/Scanpix

Sel nädalavahetusel võttis "Kuuuurijaga" ühendust naine, kes soovib kõiki eestlasi hoiatada järjekordse loomade varjus toimuva pettuse eest.

Nimelt oli anonüümsust paluv naine planeerinud perre soetada väikese kutsika ning leidis huvi pakkuva kuulutuse Faecbooki grupist nimega "IKU tõutunnistusega koerad ja kutsikad Eestis".

Naine märkas kohe alguses, et kuulutus oli kirjutatud vigases eesti keeles, kuid otsustas siiski uurida, mis kutsikatega on tegu.

Olles saatnud kutsikate müüjale kirja, sai ta vastuseks aga midagi eriti ehmatavat. Koeramüüja lubas kaks tõupuhast väikest kutsut 300 euro eest teele panna Jordaaniast ning selle summa sees pidi olema nii loomade transport Eestisse, puurid, paberid ja kõik muu. Kuigi kutsika soetamise sooviga naine sai peaaegu kohe aru, et tegu on pettusega, soovis ta siiski pisut Jordaania koeramüüjaga suhelda.

Nimelt lubas tundmatu isik teisel pool chatti, et koerad on terved ja tõupuhtad ja ainus põhjus, miks ta soovib neid Eestisse saata on see, et jordaanlased ei suhtu loomadesse hästi. Igal juhul avaldame Jordaania koeramüüja vigased kirjad (milles ta nõuab koera soovijate aadressi jne.) ning meile saabunud murekirja. Meil on hea meel, et "Kuuuurijaga" ühendust võtnud naine sai pettusest kohe aru ning informeerib nüüd ka teisi.

Katrin Lust saatis koeramüüjale küsimuse, miks ta koeri just Jordaaniast Eestisse saadab ja sai vastuseks, et ta ei müügi kutsikaid, vaid saadab nad tasuta siia.

Vastus Jordaania müüjalt

FOTO: Katrin Lust

Naise kiri "Kuuuurijale":

FOTO: Kiri "Kuuuurijale"

Naise vestlused Jordaania kutsika ärinaisega:

Tagasi üles