Siim Kaevats astus sotsidest välja ja kirjutas Jevgeni Ossinovskile: "Hale tüüp oled ikka!"

Kuuuurija
, Kuuuurija
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jevgeni Ossinovski / Postimehe stuudio
Jevgeni Ossinovski / Postimehe stuudio Foto: Sander Ilvest / Postimees

Sotsiaaldemokraatliku erakonna liige, Siim Kaevats, astus “Kuuuurija” saate tõttu erakonnast välja ja kirjutas erakonna esimehele Jevgeni Ossinovskile selle sammu kohta ka kirja, millele Ossinovski isegi vastas. 

Teatavasti üritas Katrin Lust Ossinovskit võõrtööjõudu puudutava saate osas ühendust saada, kuid mees ei leidnud mahti ühelegi meie kirjale vastata. 

“Hea on teada selle kirjavahetuse põhjal, et Ossinovski postkast ikkagi töötab,” teatas Lust.

Loe miks Siim Kaevats otsustas erakonnast välja astuda ja mida erakonna esimees talle vastas siit:

Siim Kaevats kirjutas kuupäeval K, 27. märts 2019:

* kirja manuses taotlus "sotsiaaldemokraatlikust" erakonnast väljaastumiseks. Palun kinnitage, et ma ei ole enam mitte ühelgi viisil teie erakonnaga seotud?

* selgitan, et kõnealuse loo valguses - https://televeeb.ohtuleht.ee/953344/lootusetu-olukord-eestisse-ehitajaks-tulnud-grusiinid-on-jaetud-rahata?fbclid=IwAR0d3b73SaL142NQYuaRMVtdvvuS608ArQExZMTjMyWiiO7qvkegLKLjGng - otsustasin erakonnast välja astuda, seda eelkõige just teie kahe, Jevgeni Ossinovski ja Sven Mikseri suutmatuse tõttu abivajajale omal initsiatiivil appi minna, teil oli see võimalus nii ametialaselt vastutavate isikutena, s.t Jevgeni Ossinovski tervise- ja tööministrina ning Sven Mikser välisministrina kui ka lihtsalt Eesti Vabariigi kodanikuna nii nagu tegi seda Katrin Lust. Teie kaks ei loonud abitus kodanikus mitte mingisugustki lootust, et te olete valmis tema eest seisma ja teda abistama. Täiesti mõistetav oleks olnud kui te ei saanuks või ei osanuks, aga teie ei tahtnud, suvatsenud ega viitsinud - sellise käitumise eest ma vihkan teid kogu südamest!

* kui te teeksite oma tööd südamega ja oleksite riigimehelikud, siis oleksite esmalt välja selgitanud kelle lahendada see teema on, st kas kohtu, tööinspektsiooni, töötukassa või mõne muu instantsi ning seejärel kogu teemal näpuga järge ajanud kuni nii õigus kui ka õiglus oleks antud juhtumis saavutatud. Teie aga lihtsalt ignoreerisite ja põgenesite, teil puudub vastutustunne kodanike õiguste eest seismisel, te ei ole isegi mitte ainult argpüksid vaid persona non gratad mis on parim võimalik karistus poliitikule - teid ei mäletata ega mälestata, teid unustatakse (!!)

!! kahjuks ei saa kirjutada, et lugupidamisega, sest lugupidamine tuleb ära teenida !!

Siim Kaevats

CEO / Creative Director

Jevgeni Ossinovski kirjutas kuupäeval E, 1. aprill 2019:

Tere!

Tänan kirja eest. Hää meelega oleksin teile asjaolusid selgitanud, aga kuna esitasite selge taotluse erakonnast lahkuda, siis loomulikult täitsime teie soovi ning täna õhtul otsustas erakonna juhatus kustutada teid sotside liikmete nimekirjast. Olen otsusele esimehena juba alla kirjutanud ning see kantakse äriregistrisse lähipäevil. Soovin teile edu!

Parimate soovidega

Jevgeni Ossinovski

Siim Kaevats kirjutas kuupäeval N, 4. aprill 2019:

* WTF? Hale tüüp oled ikka! Milline sisutühi vastus! Sa püüad veel ennast õigustada!

* tunnista, et tegid vea, võta end nüüd kokku ja paranda see viga, võta ühendust Võõrtööliste Ametiühinguga (kontaktid saad Katrin Lustilt) ja mine appi neile!

* Sina, sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehena ja tervise- ja tööministrina kui ametiala esindajana - ei kanna endas sotsiaaldemokraatlike väärtusi ega ametialast vastutustunnet - Sinu ja Sven Mikseri ning Andri Maimetsa isiksuste tõttu ma lahkusin sotsidest, sest antud juhtumi raames te ei esindanud sotsiaaldemokraatlike väärtusi.

* võiksid ju tegeleda hoopis oma isa äridega ja luua koos isaga sarnase toetusfondi nagu on Aadu Luukase Sihtasutus - minuarust see oleks parim võimalik mida võiksid teha ja usun, et ka Sinu isa oleks Sinu ja sellise toetusfondi üle uhke ja õnnelik.

mitte-lugupidamisega,

Siim Kaevats

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles