K, 1.02.2023

Katrin Lust: Inimesi ähvardatakse liba-Katriniga

Kuuuurija
, Kuuuurija
Katrin Lust: Inimesi ähvardatakse liba-Katriniga
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Peaministrikandidaatide debatt
Peaministrikandidaatide debatt Foto: Madis Sinivee / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Katrin Lust saab päris tihti kirju, milles inimesed ei mõista, miks "Kuuuurija" saatejuht just nendega ühendust võttis. Lähemal uurimisel selgub, et Lusti nimega on hoopiski keegi kolmas ähvardanud.

"Mulle on näidatud sõnumeid, mille oleksin justkui mina kirjutanud ja saatnud. Tegelikult on tihti lihtsalt minu nimega kedagi ähvardatud," ütleb Lust ise. 

Möödunud aasta sügisel näitas Lustile ühte taolist e-kirja üks tuntud Eesti advokaat, kelle sõnul saadeti Lusti nime alt kiri ühele tuntud ettevõtjale ja sooviti näha raamatupidamisandmeid.

"Jumal tänatud, et see advokaat võttis minuga ühendust ja ma suutsin kohe öelda, et see ei ole minu e-maili aadress," rääkis Lust. 

"Postkasti saabub kiri minu nimega ja inimene ei hakka vaatama, kas seal lõpus on gmail, hotmail või muu domeen. Ometi ma soovitan seda kahtlase kirja puhul kindlasti kontrollida, sest niimoodi on inimestelt välja petetud igasugu infot ja seda mitte ainult minu nimega. Saadetakse kiri kellegi nime alt ja kuna inimene usaldab, siis saadab ka vastuse..." selgitas Lust. 

Täna hommikul saabus "Kuuuurija" facebooki fännilehe postkasti murelik kiri. Katrin Lust olevat temaga ühendust võtnud ja palunud intervjuud. 

"Loomulikult ma nägin ju kohe, et sõnumi päises ei ole minu number ja tegu ei ole minu sõnumiga. Ometi ma mõistan ka inimese muret, kes sellise sõnumi saab..." rääkis "Kuuuurija" saatejuht, kes otsustas sõnumi saatnud inimesele ise otse helistada. 

"Kohe kui ma teatasin, et olen Katrin Lust, pandi toru hargile. Mõne sekundi pärast tuli aga meesterahvalt vabandav kõne. Ta teatas, et tegu oli väga rumala naljaga ja et ta võib vabandada ka inimese ees, kellele see sõnum saadeti. Loomulikult ma palusin tal seda teha!"

Katrin Lust palub selles artiklis ära mainida ka tema õiged kontaktandmed. 

E-kirju saadab naine ainult aadressilt katrinlust@gmail.com ja tema telefoninumber on 56681734.

Saate teemasid saab saata aadressile vihje@kuuuurija.ee

"Kui keegi kirjutab mõne teise aadressi alt või saadab sõnumi teiselt numbrilt, siis tahetakse teid minu nimega lihtsalt hirmutada!" naeris Lust, kes paneb veelkord inimestele südamele vaadata kindlasti hoolikamalt, kas kirja saatja aadress on ikka õige ja mitte saata tundlikku infot vastu pelgalt sellepärast, et postkasti on saabunud tuttava nimega kiri - see kiri ei pruugi olla saadetud tuttavalt inimeselt. 

Lisame ka libasõnumi, mille sai üks neiu liba Katrin Lustilt.

Liba-Katrin
Liba-Katrin Foto: Kuuuurija
Märksõnad
Tagasi üles